Levelezés

Bejelentkezés

Névnap

2019. június 20., csütörtök, Rafael

Szavazás

Mire használod a telefonodat a leginkább?

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Mobil Alkalmazás

Klauzál Gábor Általános Iskola - felső tagozat - Hódmezővásárhely, Klauzál utca 63.
Klauzál Gábor Általános Iskola Gregus Máté Tagintézménye, Székkutas, József Attila utca 1.

Határtalanul 2019. május Erdély

A képes beszámoló megtekinthető itt.

Klauzál Gábor Általános Iskola - felső tagozat - Hódmezővásárhely, Klauzál utca 63.

BALLAGÁS 2019

Klauzál Gábor Általános Iskola - felső tagozat - Hódmezővásárhely, Klauzál utca 63.

Bankett

Klauzál Gábor Általános Iskola - alsó tagozat - Hódmezővásárhely, Nádor utca 35.
Klauzál Gábor Általános Iskola - felső tagozat - Hódmezővásárhely, Klauzál utca 63.

Klauzálos éremeső a Pályaatlétika Diákolimpián

Az elmúlt egy hét szinte minden napjára jutott valamilyen korcsoportos sportesemény. Diákjaink 1. évfolyamtól 8. évfolyamig szebbnél szebb eredményekkel tértek haza a viadalokról. Legyen az csapatverseny vagy egyéni megmérettetés, igen büszkék lehetünk a gyerekekre!

Alsó tagozat:

I. korcsoportos városi versenyt a Városi Stadionban április 29-én rendezték meg. Itt a 3 próba versenyen (60m-es síkfutás, távolugrás, kislabda hajítás ill. 4*100m-es váltófutás) mérhették össze tudásukat a város iskolái. 

I. korcsoportos fiúk csapatverseny városi forduló:

II.hely: Tóth Raul, Bordás Péter Nimród, Pünkösti Botond, Csáki Máté, Bognár Bence, Szabó Mózes

I. korcsoportos lány csapatverseny városi forduló:

II.hely: Czakó Lili, Során Gréta, Tóth Lilla, Szabó Stella, Snóbli Julianna, Rozsos Liza Vanessza

I. korcsoportos lány  egyéni összetettverseny városi forduló:

II.hely: Czakó Lili  

A május 2-án lezajló II. korcsoportos versenyben 8-8 csapat vonult fel a megnyitóhoz a Városi Stadion gyepén. Itt már több rutinos versenyző is össze mérhette tudását, így a lányoknál és a fiúknál is szoros verseny alakult ki az élbolyban. A megyei Diákolimpia május 6-án, szintén Hódmezővásárhelyen került megrendezésre, a téliesre fordult, esős zimankóban. Fiú tanítványaink azonban dacolva az időjárással, itt is derekasan helyt álltak, és legnagyobb örömünkre a megyei versenyen is ezüstérmesek lettek.

II. korcsoportos fiúk csapatverseny városi forduló: 

II.hely: Horváth Norbert, Zsarkó Ákos, Rácz Bence, Tóth Máté, Posztós Krisztián, Oláh Milán

II. korcsoportos lány csapatverseny városi forduló: 

II.hely: Angyal Karolina, Birke Vivien, Tóth Lea, Pintér Noémi, Sós Csilla, Paplukács Rebeka

II. korcsoportos lány  egyéni összetett verseny városi forduló:

III.hely: Pintér Noémi 

V.hely: Paplukács Rebeka

II. korcsoportos fiú  egyéni összetett verseny városi forduló: 

III.hely: Oláh Milán

V.hely: Posztós Krisztián 

II. korcsoportos fiú csapatverseny megyei forduló:

II.hely: Horváth Norbert, Zsarkó Ákos, Rácz Bence, Tóth Máté, Posztós Krisztián, Oláh Milán

Felső tagozat:

III. korcsoportos lány csapatverseny városi forduló: 

II.hely: Aszalai Enikő, Muladi Nóra, Tóth Csilla, Seres-Bartók Hanna, Borsodi Maja, Báthory Anna

III. korcsoportos fiú csapatverseny városi forduló:

VIII.hely: Lovas Balázs, Papp Ferenc, Tóth Milán, Csikós Tibor, Körmöczi Gergő, Hajdú Dominik

III. korcsoportos lány egyéni verseny városi forduló:

V.hely: Aszalai Enikő 

IV. korcsoportos lány csapatverseny városi forduló: 

IV.hely: Gojdár Boglárka, Borbás Gabriella, Rácz Esztella, Takács Kíra, Gera Angelika, Posztós Viktória

IV. korcsoportos fiú csapatverseny városi forduló:

III.hely: Kovács Viktor, Reményi Harri, Kis-Kenéz Norbert, Szél Márk, Erdős Zoltán, Faragó Máté, 

IV. korcsoportos fiú egyéni összetett verseny városi forduló:

II.helyKovács Viktor

Az egyéni pályabajnokságra 2019. április 25-én került sor szintén a Városi Stadionban. Eredményeink:

I. hely: Tóth Csilla 600 m futás

             Takács Kíra 100 m futás

             Gojdár Boglárka 300 m futás

              4 x 600 m váltó (Gojdár Boglárka, Gera Angelika, Dencsi Henriett, Vajna Kitti)

II. hely: Aszalai Enikő 600 m futás

               Faragó Máté 300 m futás

               4x100 m váltó III. kcs. (Aszalai Enikő, Borsodi Maja, Tóth Csilla, Seres-Bartók Hanna)

               4 x 1000 m váltó (Panyor Áron, Nagy Tamás, Fenesi Gábor, Faragó Máté)

III. hely: Török Edina  100 m futás

                Nagy Fanni kislabdahajítás

                4x100 m lány váltó (Posztós Viktória, Török Edina, Takács Kíra, Rácz Esztella)

                4x100 m fiú váltó (Vetró Dávid, Tóth Milán, Lovas Balázs, Csikós Tibor)

IV. hely:  Varga Barbara  súlylökés

                 Rácz Esztella távolugrás

                 Balázs Dominik kislabdahajítás

 V. hely: Lovas Balázs 600 m futás

VII. hely: Tóth Milán 600 m futás

Klauzál Gábor Általános Iskola - alsó tagozat - Hódmezővásárhely, Nádor utca 35.
Klauzál Gábor Általános Iskola - felső tagozat - Hódmezővásárhely, Klauzál utca 63.

Kazinczy szépkiejtési verseny

A hagyományoknak megfelelően a 2018/19-es tanévben is megrendezésre került a Kazinczy szépkiejtési verseny iskolai fordulója 3. és 4. osztályos tanulók számára. A versenyre 5 harmadikos és 6 negyedikes tanuló érkezett.  A versenykiírásnak megfelelően a verseny két részből állt. Először a versenyzők a 20 soros szabadon választott ismeretterjesztő szöveget mutatták be, majd egy rövid pihenő után a kötelező szöveggel ismerkedtek. A 10 perces felkészülési idő leteltével mindenkitől részletet hallottunk Montágh Imre: A beszédről című művéből.

A zsűritagoknak nem volt könnyű dolguk. A kötelező szöveg értékelésének meghatározó szempontja volt: a hanglejtés, a hangsúly, a beszédtempó, a hangerő, a helyes artikuláció, a nehéz szavak pontos kiejtése.

Az alábbi eredmény született:  3. évfolyam

I. helyezett: Tóth Lea 3. a.

II. helyezett: Zsoldos Nóra 3.b.

III. helyezett: Zsarkó Ákos 3.a.

 

                                     4. évfolyam

            I. helyezett: Csigó Tamara 4.b.

            II. helyezett: Sós Eszter 4.b.

            III. helyezett: Molnár Noel 4.b.

 

A városi versenyen Tóth Lea és Csigó Tamara képviseli iskolánkat.

 

Klauzál Gábor Általános Iskola - alsó tagozat - Hódmezővásárhely, Nádor utca 35.
Klauzál Gábor Általános Iskola - felső tagozat - Hódmezővásárhely, Klauzál utca 63.

Megyei Csecsemőgondozó Verseny

2018. április 26-án a Hódmezővásárhelyi SZC Eötvös József Szakgimnázium és Szakközépiskola adott helyet a megyei csecsemőgondozó versenynek. 

Iskolánkat a Gojdár Boglárka, Sós Nelli, Tóth Elina által alkotott kis csapat képviselte. 

A versenyt a lánycsapatunk megnyerte, így tovább jutott az országos fordulóra, melyet május végén rendeznek meg Makón.

Itt szeretnénk megköszönni Ősziné Kis Katalinnak, iskolánk védőnőjének segítő munkáját!

Gratulálunk a diákoknak és felkészítőiknek!

Sok sikert kívánunk az országos versenyre!


Klauzál Gábor Általános Iskola - alsó tagozat - Hódmezővásárhely, Nádor utca 35.
Klauzál Gábor Általános Iskola - felső tagozat - Hódmezővásárhely, Klauzál utca 63.

Iskolai "Madarak és Fák Napja"- természetismereti vetélkedő

Az idei tanévben is- mint már sok-sok éve mindig-, megrendeztük természetismereti versenyünket. Három évfolyamon- másodikosok, harmadikosok, negyedikesek-, osztályonként 2-3 versenyző mérte össze tudását, az előzetesen kiadott felkészülési anyagok alapján. Keresztrejtvény, szókirakó, toto, és képfelismerések után dőlt el, kik lesznek a megyei versenyre induló csapat tagjai.

Minden évfolyamból az első helyezettek jutottak be a megyei versenyre induló vegyes csapatba.

A verseny eredménye:

2.évfolyam: I. helyezett Tóth Raul 2.a

                   II. helyezett Kiss Adrienn 2.b

                   III. helyezett Gajdóczi Sándor 2.a

3. évfolyam: I. helyezett Zsoldos Nóra 3.b

                    II. helyezett Sós Csilla 3.b

                    III. helyezett Ruzsa Bence 3.a

4. évfolyam: I. helyezett Dudás Daniella 4.b

                   II. helyezett Kósa Dina 4.a

                   III. helyezett Gyapjas Hanna 4.a

Klauzál Gábor Általános Iskola - alsó tagozat - Hódmezővásárhely, Nádor utca 35.
Klauzál Gábor Általános Iskola - felső tagozat - Hódmezővásárhely, Klauzál utca 63.

Városi Labdarúgó Diákolimpia

I. korcsoport labdarúgó diákolimpia II. helyezés 

Klauzál - Szőnyi 2:0 

Klauzál - Németh László 1:0 

Klauzál - Szent István 0:5 

II. korcsoport labdarúgó diákolimpia IV. helyezés

Klauzál - Kertvárosi Katolikus 0:3

Klauzál - Németh László 2:3

Klauzál - Szent István 1:0 

Klauzál - Szőnyi 4:1

III. korcsoport labdarúgó diákolimpia fiúk a VI. helyezés

IV. korcsoport labdarúgó diákolimpia fiúk I.helyezés

Klauzál - Németh László 3:0

Klauzál - Varga Tamás 4:0

 IV. korcsoport labdarúgó  diákolimpia leány II.helyezés

 

Klauzál Gábor Általános Iskola - alsó tagozat - Hódmezővásárhely, Nádor utca 35.
Klauzál Gábor Általános Iskola - felső tagozat - Hódmezővásárhely, Klauzál utca 63.

Városi helyesírási verseny

Helyesírási verseny eredménye:
2.évfolyam:

Bánki-Horváth Zsombor IV. hely....megy a megyeire!

3. évfolyam:

Tóth Lea V. hely
Szenti Laura VI. hely

Eredményesen szerepeltek még: Lénárt Imre Bálint, Sós Linda, Csigó Tamara

Gratulálunk tanulóinknak és a felkészítő pedagógusoknak!

Klauzál Gábor Általános Iskola - alsó tagozat - Hódmezővásárhely, Nádor utca 35.
Klauzál Gábor Általános Iskola - felső tagozat - Hódmezővásárhely, Klauzál utca 63.

Városi "Kisplatán" matematika verseny

A városi matematika verseny eredményei:
2. évfolyam

II.hely Bánki-Horváth Zsombor
VI. hely Lénárt Imre Bálint

4. évfolyam
V. hely Posztós Róbert

Szépen szerepelt még: Sós Dóra, Korponovics Kinga, Tóth Lea

 

Oldalak