Levelezés

Bejelentkezés

Névnap

2020. április 5., vasárnap, Vince

Szavazás

Mire használod a telefonodat a leginkább?

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Mobil Alkalmazás

Iskolai helyesírási verseny

A városi versenyre készülve, idén is megtartottuk a magyar nyelvtan rejtelmeiben ügyeskedő kisdiákjaink számára helyesírási versenyünket.

A következő eredmények születtek:

2. évfolyam:

I. helyezett Bánki-Horváth Zsombor,

II. helyezett Lénárt Imre Bálint

III.helyezett Sándor István

3. évfolyam:

I. helyezett Tóth Lea

II. helyezett Szenti Laura.

III.helyezett Sós Bella

4. évfolyam:

I. helyezett Sós Linda

II. helyezett  Csigó Tamara

III.helyezett Sós Miriam

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő pedagógusaiknak!

Iskolai matematika verseny

Eredmények:

2.évfolyam:

I. helyezett: Lénárt Imre Bálint 2.a osztály

II. helyezett: Bánki-Horváth Zsombor 2.b osztály

III: helyezett: Tóth Raul 2.a osztály

3. évfolyam:

I. helyezett: Sós Dóra 3.b osztály

I. helyezett: Tóth Lea 3.a osztály

III: helyezett: Nagy Anna 3.b osztály

4. évfolyam:

I. helyezett: Korponovics Kinga 4.a osztály

II. helyezett: Posztós Róbert 4.b osztály

III: helyezett: Gyapjas Hanna 4.a osztály

Gratulálunk!

Minden évfolyamon az 1-2. helyezettek jutottak tovább a városi versenyre.

Sok sikert kívánunk nekik!

A víz világnapja

A víz világnapja alkalmából csepp alakú formációt hoztunk létre az iskola udvarán.....

Játékos vetélkedőkkel, érdekes kísérletekkel vártuk tanulóinkat.

Mezei futó diákolimpia megyei fordulója

13 csapatból 4. helyet szerezte meg a Klauzál II. korcsoportos fiú csapata a mezei futóverseny megyei döntőjén.

Szívből gratulálunk Nekik és felkészítő pedagógusaiknak!

Iskolánkba vártuk a nagycsoportos óvodásokat és szüleiket a víz világnapja jegyében

MEGHÍVÓ

Kedves Iskolába készülő nagysoportosok!

Szeretettel várunk Benneteket és Szüleiteket a Víz Világnapja köré szervezett játékos délutánunkra.

Időpont: 2019. március 20. (szerda) 16.00-17.30

Helyszín: Nádor utca 35.

Március 15. ünnepi műsor

 Iskolánk március 14-én ünnepi műsorral emlékezett az 1848-49-es magyar forradalom és szabadságharc eseményeire. A 7. a és 7. b osztályos tanulók részvételével Vincze Éva és Kovács Szabina felkészítő tanárok rendezésében félórás műsorral készültek a gyerekek a tornateremben. A jelenetek közötti zenés összekötő részek mozgásait Pup Olivér tanár úr tanította be. Irodalmi szövegek, zene és drámajáték segítségével elevenedtek meg a koratavaszi nap eseményei, a gyerekek életre keltették Petőfi, Jókai, Vasvári, Irinyi, Rottenbiller és más történelmi személyek alakját és színvonalas előadás keretében vonták be a jelenlévőket a történelmi időutazásba. A közönség néma csöndben és nagy érdeklődéssel kísérte figyelemmel a műsort és talán sikerült megérinteni az ünnepi hangulatban lelküket néhány magasztos gondolattal, többek között azzal, milyen fontos kincs is az ember számára szabadság…

A kicsik- 1-2.évfolyam tanulói,- a Széchényi szobornál tartottak ünnepi megemlékezést és koszorúzást.

Éremeső a Mezei futó diákolimpia városi fordulóján

Iskolánk tanulói az idei tanévben is szép eredményekkel tértek haza a futóversenyről:

I.korcsoportos lányok: Csapat III.hely - Rozsos Vanessza Liza, Snóbli Julianna, Sós Dóra, Czakó Liliána, Sós Johanna

I.korcsoportos fiúk: Csapat III.hely- Lénárt Imre bálint, Tóth Raul, Bordás Péter Nimród, Pünkösti Botond, Csáki Máté 

II.korcsoportos fiúk: Csapat II.hely- Megyei döntőbe jutottak. (Időpontja 2019.03.20.) Oláh Milán, Posztós Krisztián, Tóth Máté, Virágh Patrik, Juhász Ádám

II.korcsoportos fiúk: Egyéni III.hely- Oláh Milán  

I.korcsoportos lányok:(A csapattagok betegsége miatt 3 fővel nem tudtak csapatként indulni a versenyben.) Paplukács Rebeka, Szenti Laura, óth Lea

 III. korcsoportos fiúk: VI. hely- Lovas Balázs, Hajdú Dominik, Tóth Milán, Körmöczi Gergő, Papp Ferenc, Sorbán Nikó                                                III. korcsoportok lányok: Csapat III. hely- Tóth Csilla - továbbjutó, Aszalai Enikő, Borsodi Maja, Báthori Anna, Muladi Nóra, Rozsos Vanda, 

IV. korcsoportos fiúk: Csapat III. hely- Kovács Viktor, Török Ákos, Aszalai Bence, Szél Márk, Erdős Zoltán, Faragó Máté, Kis-Kenéz Norbert

IV. korcsoportos lányok: CsapatIII. hely- Vajna Kitti, Török Edina, Dencsi Henriett, Gojdár Boglárka, Posztós Viktória

  Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítőiknek: Vaits Zoltánné Kata néninek, Bacsa Zsolt tanár bácsinak, Hegedűs Ildikó tanárnőnek és Kis-Bicskei Róbert tanárúrnak!

Pénz7

Február utolsó hetében tartottuk Pénz7 projektünket, melyben az alsó tagozatos osztályok is aktívan kivették részüket. Ismerkedtünk a pénz eredetével, útjával, fajtáival. Vásároltunk, takarékoskodtunk, terveztünk, alkottunk.

Élményekben gazdag hetet zártunk.

Alkossunk együtt pályázat téli tevékenységei

A pályázatban résztvevő gyerekek műhelymunkák keretében az alábbi foglalkozásokon vettek részt Szűcs Anita és Kertészné Szőke Katalin, februártól pedig Szűcs Anita és Martyin Andrea vezetésével.

A gyerekek a műhelyfoglalkozásokon új eszközökkel és új technikákkal ismerkedtek meg.  A feladatok megalkotása közben ismételten új technikákkal ismerkedtek meg, s születtek szebbnél-szebb alkotások.

2018. dec. 5.      Festés szívószállal

2018. dec. 12.    Grafika

2018. dec. 19.    Karácsonyi kézműveskedés

2019. jan. 9.       Állatok ábrázolása ceruzával

2019. jan. 16.     Iniciálé tervezése

2019. jan. 23.     Madarak-grafika

2019. jan. 30.     A szem a lélek tükre

2019. febr. 6.     A szem a lélek tükre

2019. febr. 13.  Mit látok, ha kinézek az ablakon?

2019. febr. 20.  Mit látok, ha kinézek az ablakon?

2019. febr. 27.  Kacsalábon forgó palota, saját elképzelés alapján

Oldalak