Adventi kézműveskedés
Kedves Gyerekek, Szülők, Nagyszülők!
Szeretettel várunk mindenkit Adventi kézműveskedésünkre!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tisztelt Látogató!
Szeretettel köszöntjük Önt a Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központ Hódmezővásárhelyi Klauzál Gábor Általános Iskola oldalán. Reméljük, hogy folyamatosan bővülő lapjainkon megtalálja a keresett információt!
| Cím: | 6800 Hódmezővásárhely, Klauzál utca 63. |
| Intézményvezető: | Csuka-Ungor Edina Márta |
| Telefon: | +36-62/222-316 |
| Fax: | +36-62/222-316 |
| Email: | iskola@klauzalgabor.hu |
| OM azonosító: | 200 957 |
Kedves Gyerekek, Szülők, Nagyszülők!
Szeretettel várunk mindenkit Adventi kézműveskedésünkre!
Kedves Gyermekek és Szülők!
Szeretettel várunk mindenkit 2019. december 13-án (pénteken) 14:00-16:00 óráig tartandó Egészség délutánunkra!
Az egy tanéven átívelő, új kezdeményezésű 60 órás, tanórán kívüli, élmény- és alkotásközpontú, komplex tehetséggondozó programot 2019. június 12-én délután egy kiállítással zárták a gyerekek és a pályázatba bevont pedagógusok. A kiállításra meghívást kaptak a kedves szülők, az intézmény vezetősége és a tantestület is. A résztvevők fontosnak tartották, hogy a meghívottak lássák az elkészített munkákat, valamint azt, hogy bemutathassák azokat a lépéseket, ami elvezette ideáig a tanulókat és segítette őket a kreativitásuk és tehetségük kibontakoztatásában. A rajzok kiválasztásakor figyelmet fordítottak arra, hogy minden résztvevő tanuló alkotása látható legyen. A kiállításon a különböző technikával elkészített munkákat tekinthették meg az érdeklődők, mint például: grafika, vízfesték, tempera, pasztell, akvarell, illetve újrahasznosított anyagokból készült munkák, mint például: textil, fonal, agyag. Szűcs Anita és Martyin Andrea egy power pointban bemutatták az egész éves szakmai tevékenységünket, majd mindenki megtekinthette az elkészült alkotásokat. Alkossunk együtt kis csapata örömmel fogadta, hogy a nagy hőség ellenére több vendéget köszönthettünk ezen a kiállításon.
A gyerekek a műhelyfoglalkozásokon ismételten új eszközökkel és új technikákkal ismerkedtek meg. A feladatok megalkotása közben ismételten új technikákkal ismerkedtek meg, s születtek szebbnél-szebb alkotások.
2019. márc. 13. Nappal és éjszaka
2019. márc. 20. Természeti képek-porpasztell
2019. márc. 27. Alkossunk fonalból-képkeret
2019. ápr. 3. Fonalkép
2019. ápr. 10. Ceruzatartó készítése újrahasznosítható anyagokból
2019. ápr. 17. Ékszerdoboz készítése újrahasznosítható anyagokból
2019. ápr. 24. Kirándulás Kecskemétre
2019. ápr. 25. Kirándulás Szegedre
2019. máj. 8. Brain storming-kreatív munkálkodás
2019. máj. 15. Brain storming-kreatív munkálkodás
2019. máj. 22. Brain storming-kreatív munkálkodás
2019. máj. 29. Látogatás a fazekasnál
21. alkalommal rendezte meg a Klauzál Gábor Általános Iskola
az angol nyelvű Mondd ki szépen! elnevezésű kistérségi szépkiejtési versenyét 2018. április 11-én.
A nagy hagyományokkal rendelkező versenyünk az idén is sok általános iskolást csábított, de csak az egyes iskolák legjobbjai juthattak el a városi megmérettetésre helyi szervezésű előválogató versenyeket követően.
A versenyzőknek egy kötelező szöveget, valamint egy szabadon választott prózát kellett angol nyelven felolvasni. Az 5-6. osztályos korosztályban 17, míg a 7-8. osztályos korcsoportban 10 résztvevő adta be előzetesen a jelentkezését, ebből néhányan betegség miatt távol maradtak. Az idei év újítása volt, hogy a szabadon választott szövegek esetében a szervezők felállítottak egy új maximumot: 1300 leütött karakternél nem lehettek hosszabbak a szövegek. A legfontosabb, a zsűri által figyelembe vett szempontok, amelyek a felolvasás és előadás minőségére vonatkoztak: a kezdés és befejezés minősége, az artikuláció, a hangerő és hanglejtés, a tempó, a versenyző kapcsolata a zsűrivel és a közönséggel, valamint a szöveghűség voltak. Hangsúlyos, hogy felolvasásról van szó, hiszen a zsűri elsődlegesen nem azt jutalmazta, hogy egy résztvevő mennyire jó színészi adottságokkal rendelkezik és adja elő a szövegeket, hanem hogy az angol nyelv kiejtési szabályainak minél jobban megfelelve olvassa fel azt. A verseny rangját emeli, hogy anyanyelvi zsűritagokat is hívtunk az ítészek közé, egy amerikai lektor és egy finn nyelvtanár személyében.
A verseny után az MM Publications könyvkiadó képviselője tartott könyvbemutatót a megjelent pedagógusok számára, miközben a versenyző gyerekek és kísérőik az uzsonnájukat fogyasztották. Minden résztvevőnek tudtunk kis ajándékkal kedveskedni, a helyezettek pedig
szép ajándék- és könyvcsomagot vihettek haza az oklevelük mellé. Mindkét zsűri az összegzésében azt emelte ki többször is, hogy magas színvonalú, nagyon szoros volt az idei verseny.
Eredmények:
5-6. évfolyam:
1. helyezett: Baranyi Milán, Szent István Általános Iskola, felkészítő tanára: Béresné Kotymán Erzsébet
2. helyezett: Török Martin, Liszt Ferenc Általános Iskola, felkészítő tanára: Kenéz Éva
3. helyezett: Krám Jázmin, Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, felkészítő tanára: Bánvölgyiné Dezső Nóra
7-8. évfolyam:
1. helyezett: Bozó Tamás, Bethlen Gábor Református Gimnázium és Szathmáry Kollégium, felkészítő tanára: Galambos Ilona
2. helyezett: Bodrogi Kata, Liszt Ferenc Általános Iskola, felkészítő tanára: Magyar Andrea
3. helyezett: Buzás Orsolya, Szent István Általános Iskola, felkészítő tanára: Béresné Kotymán Erzsébet
Különdíj: Horvath Alexandra Xenia Theresa, Németh László Gimnázium és Általános Iskola, felkészítő tanára: Molnár Tímea.
Hódmezővásárhely, 2018. április 11.
Baricsa Enikő
az angol szakos kollégák nevében