Állatbarát bázis intézményként ki kell lépnünk az iskolánk falai közül, így 2025. 12.18- án megszerveztünk szülők és pedagógusok számára egy interaktív kutyás terápiás előadást. A foglalkozást Tóth Dalma pszichológus vezette, aki iskolánk tanítója. Ő a kutyás terápia pszichológiai háttért és lehetőségeit tárta fel, melyet gyakorlatban Czékmán Andrea és terápiás kutyája, Jacks mutatott be a megjelent vendégek segítségével. A gyerekek gyakran találkozhatnak az óvodákban, iskolákban kutyás ügyességi- vagy, kutyás terápiás programokkal. Mint ahogy a aznap délelőtt a Belvárosi Kutyaiskolából Czékmán Andrea is tartott előadást a kutyatartás pozitív hatásairól és mutatott egy fantasztikus kutya ügyességi bemutatót tanulóinknak.

Azonban mi most a szülőknek, pedagógusoknak akartuk megmutatni azt, amit gyerekek már számos intézményben megtapasztalhattak. Szerettük volna, ha mélyebben is megismerkednek e témával és a kutyás terápiás lehetőségekkel.

Az előadásunk rendkívül jó hangulatban zajlott, magával ragadta a résztvevőket és minket szervezőket is. Gyerekek is részt vettek az eseményen, akik tudtukon kívül is igazolták a kutyás foglalkozás hatékonyságát és kezdeti illetődöttségüket, félénkségüket legyőzve az előadás végén már alig akarták abbahagyni a kutyussal való feladatokat és bátran győzték le még a csótányokról alkotott előítéletüket is.

Sok pozitív visszajelzést kaptunk, íme néhány ezek közül: “Öröm, szeretet, tanulság.” “Amit hazaviszek: pozitivitás, a lélek komplexitásának gondolata, a gyerekek lelki igényének fontossága, a gazdi-kutyus kapcsolat mélysége.” “Óvodapedagógusként nagyon érdekesnek találtam a foglalkozást. Szívesen bevezetnék ilyen jellegű előadásokat a gyerekek számára, hogy felelősséget vállaljanak. Sokat tanultam ma.” “Amit hazaviszek: pozitivitás, a lélek komplexitásának gondolata, a gyerekek lelki igényének fontossága, a gazdi-kutyus kapcsolat mélysége.” “Köszönjük szépen a lehetőséget. Nagyon tetszett a foglalkozás. Tetszett a kutyával való foglalkozás.”

Reméljük, egyszer megtudjuk ismételni ezt az alkalmat és akkor, még több érdeklődőnek tudjuk megmutatni a csodát, amit mi most mi megtapasztalhattunk.

Köszönjük Czékmán Andreának és a Puha mancsok alapítványnak, hogy eljöttek hozzánk! https://www.facebook.com/puhamancsok?locale=hu_HU

@Puha Mancsok Alapítvány –Szeged @Czékmán Andrea

A program szervezője és a beszámolót készítette: Illikmann-né Fehér Adrienn

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11