Tisztelt Látogató!

Szeretettel köszöntjük Önt a Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központ Hódmezővásárhelyi Klauzál Gábor Általános Iskola oldalán. Reméljük, hogy folyamatosan bővülő lapjainkon megtalálja a keresett információt!

Cím: 6800 Hódmezővásárhely, Klauzál utca 63.
Intézményvezető: Csuka-Ungor Edina Márta
Telefon: +36-62/222-316
Fax: +36-62/222-316
Email: iskola@klauzalgabor.hu
OM azonosító: 200 957

 

 

NTP-TM-14-0097 számú, A vonaltól a fotóig című pályázat

 

NTP-TM-14-0097 számú, A vonaltól a fotóig című pályázat
A részt vevők csapata

 

 

 

A vonaltól a fotóig

 

 

 

2015. június 01-09-ig a Klauzál Gábor Általános Iskola 4. osztályából 10 gyermek részt vett Miklós Szilvia tanítónő vezetésével a NTP-TM-14-0097 számú, A vonaltól a fotóig című pályázat megvalósításában.

 

A pályázatot a Nemzeti Tehetség Program, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet támogatta.

 

A programot Kis Edina természetfotó kiállításával kezdtük, melyet Benkő Zsolt települési képviselő nyitott meg. A gyerekek ámulva nézték a szép képeket, és már nagyon vágytak rá, hogy ők is fényképezőgépet ragadhassanak.

 

Ezt követően ellátogattak Antalóczy Tibor fotóstúdiójába, ahol elsajátították a fotózás alapjait. A megszerzett tudásukat kiválóan tudták hasznosítani akkor, mikor a Református Ótemplom csodálatos belső terét, majd a Klauzál Gábor Általános Iskola Nádor Utcai Telephelyének folyosóit örökítették meg. Természetesen a természetfotózás sem maradhatott ki a programból. A Kubik gödröknél ragyogó képeket készítettek.

 

Kakuk Tünde művésztanár megmutatta a gyerekeknek, hogy hogy néz ki belülről egy festő műterme. A tanárnő segítségével egy gyönyörű rózsaablakot festettek.

 

Két kirándulást is tartalmazott a pályázat. Az egyik a Kecskeméti Rajzfilmstúdióba vezetett. Rendkívül érdekes volt. Egészen az alapoktól megismerhették a rajzfilmkészítés menetét. Kezdődött a forgatókönyvvel, és befejeződött a kész rajzfilm megtekintésével.

 

A másik kirándulásukat, mely a Csodák palotáját célozta meg, megelőzte egy rendhagyó fizika óra. Ott a gyerekek érdekes kísérletek közepette megismerték a fény tulajdonságait. Ezen tudás birtokában indultak Budapestre a Csodák palotájába. Először egy 4D-s filmet néztek meg, majd birtokba vették a csodás játékokat.

 

Programjukat egy kiállítással zárták, melyen megtekinthető volt a gyereke egész heti munkája.

 

 

 

2015. június 9.                                                                                                                Miklós Szilvia

 

                                                                                                                                                 szervező        

 

Galéria megtekinthető az alábbi linken

Városi helyesírási verseny

Helyesírási verseny eredménye:
2.évfolyam:

Bánki-Horváth Zsombor IV. hely....megy a megyeire!

3. évfolyam:

Tóth Lea V. hely
Szenti Laura VI. hely

Eredményesen szerepeltek még: Lénárt Imre Bálint, Sós Linda, Csigó Tamara

Gratulálunk tanulóinknak és a felkészítő pedagógusoknak!

Büszkék vagyunk I.

Ha egy kisgyerek sportol, az jó. Ha jó sportoló, az nagy öröm mindenkinek. Ha mindemellett jól is tanul, az igazán nagy büszkeséggel tölti el a gyermeket, a szülőket és minket pedagógusokat is.

Iskolánk 2.a osztályos kisdiákja Lénárt Imre Bálint, a heti 4-5 edzés, és a sok verseny mellett kitűnően teljesít az órákon, s a versenyeken is egyre jobb eredményekkel végez.

A 2018.szeptember 15-én Gyopároson megrendezett XXX. Nagy Sándor Emlékversenyen 50 m mellen IV. helyen végzett.

2018. október  26-án Gyulán a Széchy Tamás emlékére rendezett VII. Várfürdő Kupán:

- 50 m gyorson III. helyen,

- 50 m háton III. helyen

- 100 m gyorson III. helyen - aranyjelvényes szintet úszva csapott a célba.

2018. november 25-én a Naturtex Kupán 200 m gyorson is sikerült az aranyjelvényes szintet teljesítenie.

2018. december 08-án Békéscsaba Mikulás kupa:

50 m pille I. hely,

50 m gyors I. hely,

váltó V. hely.

2018. december 09. Algyő Mikulás kupa:

60 m gyors IV. hely,

60 m hát IV. hely.

A sorozat még nem záródott le erre az évre. Decemberben még 1 versenyvár rá!

Sok sikert kívánunk hozzá!

Gratulálunk eddigi eredményeihez!

Hajrá!

 

Forrás: Hód Úszó SE

Megyei Csecsemőgondozó Verseny

2018. április 26-án a Hódmezővásárhelyi SZC Eötvös József Szakgimnázium és Szakközépiskola adott helyet a megyei csecsemőgondozó versenynek. 

Iskolánkat a Gojdár Boglárka, Sós Nelli, Tóth Elina által alkotott kis csapat képviselte. 

A versenyt a lánycsapatunk megnyerte, így tovább jutott az országos fordulóra, melyet május végén rendeznek meg Makón.

Itt szeretnénk megköszönni Ősziné Kis Katalinnak, iskolánk védőnőjének segítő munkáját!

Gratulálunk a diákoknak és felkészítőiknek!

Sok sikert kívánunk az országos versenyre!


Magyar Kultúra Napja

Képtalálat a következőre: „magyar kultúra napja 2019”

 Iskolánkban régi hagyományként a Magyar Kultúra Napja előtt tisztelegve vetélkedőt rendezünk tanulóink számára.

Az idei tanévben is a népköltészet gazdag tárházából (népdalok, szólások, közmondások, népmesék) merítettünk. 

A Nádor utcai helyszínen a 4.a, 4.b, 5.a, 5.b, 5.c és a 6.b osztályok csapatai versengtek egymással. A gyerekek énekes, rajzos és elméleti feladatokban is megvillanthatták tehetségüket, tudásukat. 

Nagyapáink szólásai, közmondásai bizony borsot törtek az ifjú generáció orra alá, de becsülettel küzdöttek, a zsűri pedig szigorúan pontozott. 

Eredmények:

I. helyezett: 4.a osztály csapata 

II. helyezett: 4. b osztály csapata

III. helyezett: 5. b osztály csapata

 

Gratulálunk a csapatoknak! Köszönjük, hogy időt, fáradtságot nem sajnálva készültek a versenyre!

"Alkossunk együtt" pályázat résztvevői szakmai kirándulása Szegeden

2019. április 25-én folytatódott az Alkossunk együtt pályázat szakmai kirándulása Szegeden.

A gyerekekre ezen a napon délelőtt várt egy színházlátogatás a Szegedi Nemzeti Színházban. Sok kisgyerek még sosem járt ebben a csodálatos épületben.  Lenyűgözte őket a látvány.  A világszép nádszálkisasszony mesejáték díszlete, jelmezei is elvarázsolták őket. A mesejátékot nagyon élvezték. A tanulók ámulva ülték végig az előadást.

Az éhes gyomrokat nagyon finom három fogásos ebéd várta

A délután során a múzeumba látogattak el a résztvevők, ahol 120 perces múzeumpedagógiai foglalkozáson vehettek részt.  A gyerekek érdeklődőek és együttműködőek voltak a múzeumpedagógussal. A hosszabb beszélgetés után feladatokat is kaptak, amit önállóan kellett megoldaniuk, majd bemutatniuk.

Élményekkel teli  két napot tudhat maga  mögött a kis csapat, aminek minden percét nagyon élveztek. Jó meghosszabbítása volt ez a tavaszi szünetnek!